İsteğe Bağlı Sigortalılık – Emeklilik Primini Doldurmak İçin Fırsat !

İsteğe bağlı sigorta yaptırmak isteyenler için büyük avantajlar yer almaktadır.Emekli olmak için her geçen gün eski çalışanların eksik primleri nasıl doldurabilirim ? sorularını yakından takip ederek hazırladığımız bu içerik sayesinde sizlerde nasıl isteğe bağlı olarak sigortalı olabileceğinizi öğrenebileceksiniz. Öncelikle emekli olmak için yaş şartını tamamlamış veya tamamlamak üzere olmanız gerekmektedir. Eski SSK yada bağkur girişi olanların 55 ile 60 yaş arasında emekli olabileceğini hepimiz biliyoruz.

Çalışarak primini tamamlayamayan kişilerin isteğe bağlı olarak primlerini yatırabileceği, aynı zamanda devletin sunduğu askerlik borçlanması gibi alternatifler ile eksik olan priminizi tamamlayarak emekli olmaya hak kazanabilirsiniz. Çalışmanın verdiği yorgunluğu geride bırakarak evinizde yada köyünüzde emekli maaşınızı alarak hayatınızın geri kalan kısmını sakin bir hayat yaşayarak geçirmek istemek her insanın doğal hakkıdır. Bunun için emekli olmayı düşünen ve eksik primlerini doldurarak maaşının her ay düzenli yatması için öncelikle bazı şartları yerine getirmeniz gerekir.

SGK Prim Borcunu Nereden Öğrenebiliriz ?
Sgk’nın sizler için sunduğu avantajlardan ve haberlerden hem kendi web sitesi üzerinden, hemde e-devlet üzerinden giriş yaparak ulaşabilir, aklınıza takılan tüm soruların cevabını orada bulabilirsiniz. 4A ve 4B olarak yatmış olan tüm prim günlerinizi, ne zaman emekli olabileceğinizi, eksik kaç gününüz kaldığını ve daha fazlasına e-devlet üzerinden rahatlıkla öğrenebilirsiniz. Eğer e-devlet şifreniz yok ise yapmanız gereken en yakın PTT şubelerine giderek 1 TL karşılığında şifrenizi almak ve sizlerde tüm resmi kurum işlemlerinize kolaylıkla erişebilirsiniz. Mevcut olan borcunuzu sorguladıktan sonra her ay düzenli olarak bağkur ödemenizi otomatik talimata bağlayarak ödeme fırsatlarından’da yararlanabilirsiniz. Tüm çalışanları ilgilendiren ve özellikle eski sigorta girişleri olanların daha erken emekli olabileceğini ayrıca belirtmekte fayda var.

Emekli Olmak İçin Son Fırsat !

İLGİLİ:  Bağcılar SGK Yol Tarifi - Nasıl Gidilir ? Tüm İrtibat Bilgileri

Son yasalar ile birlikte emekli olmak isteyenlerin yolu açılmış, nasıl emekli olabilecekleri hakkında geniş bilgiler yer alan sunumlar yapılmıştır. Eksik prim borçlarını devlet yapılandırması sayesinde isteğe bağlı olarak ödeme şansına sahip olabilmekte ve aylık düzenli ödemeler sonrasında prim borcunu ödeyerek emekli olmaya hak kazanma yolu açılmıştır. Başka yerde çalışmasanız bile kendi isteğiniz ile sigortanızı yatırabiliyor, sizlerde prim günlerinizi ödeyerek emekli maaşınızı almaya başlayabiliyorsunuz.

1 vote, average: 5,00 out of 51 vote, average: 5,00 out of 51 vote, average: 5,00 out of 51 vote, average: 5,00 out of 51 vote, average: 5,00 out of 5 (1 puan, ortalama: 5,00 dışında5)

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*